komfortowe

rozwiązania

EN PL RU

Atuty zaworów Grupy Armatura

Grupa Armatura

20 sierpnia 2010

Wśród produktów Grupy Armatura dostępny jest szeroki asortyment zaworów, które mogą być przeznaczone do instalacji wodnych, parowych i gazowych.

Zawory Grupy Armatura dzięki swej wysokiej jakości gwarantują bezpieczeństwo użytkowania pomieszczeń w jakich się znajdują. Są one dostępne w kilku wersjach przyłączeniowych, a mianowicie nakrętno-nakrętnej, nakrętno-wkrętnej, z półśrubunkiem, czerpalne, mini, z filtrem skośnym, spustowe i kątowe. Istotne jest, że wszystkie zawory wyposażone są w znormalizowane gwinty przyłączeniowe.

Zawory, podobnie jak inne produkty Grupy Armatura, są proste w obsłudze, ponieważ ich mechanizm pozwala na szybkie i bezproblemowe otwieranie i zamykanie. Wystarczy spojrzeć na zawór, aby po sposobie ułożenia dźwigni czy też pokrętła stwierdzić, czy jest on zamknięty czy otwarty. Samo zamknięcie zaworu polega na obrocie trzpienia zgodnie z ruchem wskazówek zegara o 90 º w prawo. W momencie zamknięcia uchwyt znajduje się prostopadle do korpusu, a kiedy zawór jest otwarty uchwyt leży w pozycji równoległej do korpusu. Aby ułatwić użytkownikowi zorientowanie się, czy zawór jest otwarty czy zamknięty, dodatkowo korpus wyposażony jest w ogranicznik położeń „otwarty” oraz „zamknięty”. W sytuacji, gdy zawór jest nie do końca zamknięty, czy też otwarty, istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia kuli zaworu. Należy zatem w momencie montażu zwrócić uwagę właścicielowi domu czy mieszkania, że prawidłowe użytkowanie zaworu wymaga ustawienia pełnej pozycji zamkniętej, bądź też otwartej.

Zawory Grupy Armatura posiadają wysoką wytrzymałość mechaniczną, chemiczną oraz szczelność potwierdzoną badaniami i testami. Zasadniczo są one przeznaczone do instalacji zimnej i ciepłej wodą, ale i centralnego ogrzewania i instalacji gazowych. Mogą być one montowane w pozycji i pionowej i poziomej. Najważniejszą sprawą jest dobór odpowiedniego typu i wielkości zaworu kulkowego przy uwzględnieniu tego, jaki jest rodzaj oraz czynnik roboczy w zakresie danej instalacji.

Wśród produktów Grupy Armatura dostępny jest szeroki asortyment zaworów, które mogą być przeznaczone do instalacji wodnych, parowych i gazowych.
Powrót do listy porad