komfortowe

rozwiązania

EN PL RU

Baterie bezdotykowe - funkcjonalne także w domu

Grupa Armatura

Szpitale, centra handlowe, restauracje, biura – obecność baterii bezdotykowych w tych miejscach nikogo już nie dziwi. Czy tak popularne w instytucjach publicznych, znajdują zastosowanie również w naszych domach? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny model?

Modele baterii bezdotykowych sterowane są za pomocą zaworu elektromagnetycznego, uruchamianego przez znajdującą się we wlewce fotokomórkę. Redukuje ona przepływ wody do niezbędnego minimum. Kontrola strumienia, poprzez wbudowany sensor, znacznie wpływa na zmniejszenie ryzyka przypadkowego wycieku. Brak konieczności bezpośredniego kontaktu z obudową gwarantuje natomiast utrzymanie najwyższego poziomu higieny. Elementy te w oczywisty sposób znajdują zastosowanie w przestrzeniach publicznych. Jakie korzyści może przynieść zamontowanie baterii bezdotykowych w domu?

Sterylnie, bezpiecznie i wygodnie

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aż 70% zakażeń oraz zatruć układu pokarmowego wywoływane jest przez bakterie przenoszone na brudnych dłoniach. Mycie rąk przy użyciu standardowych baterii wymusza konieczność kontaktu z uchwytami. Najwyższą sterylność zapewniają modele bezdotykowe, dzięki którym ryzyko przenoszenia bakterii i zarazków ograniczone jest do minimum. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób najbardziej wrażliwych na obecność drobnoustrojów, tj. dzieci lub osoby starsze. Baterie bezdotykowe są również dobrą alternatywą, gdy użytkownicy, np. osoby niepełnosprawne, mają trudność z obsługą klasycznych uchwytów. Ułatwienie stanowi także możliwość ustawienia stałej temperatury wody, bez późniejszej konieczności jej regulowania.

Oszczędnie i wydajnie

Automatyczne sterowanie strumieniem przez fotokomórkę i zamknięcie przepływu po określonym czasie pozwala na znaczną oszczędność wody. W porównaniu do standardowych baterii, specyfika modeli bezdotykowych pozwala ograniczyć liczbę sytuacji, w których jej marnowanie wynika z nawyków użytkowników, np. zapominanie o zamknięciu przepływu podczas mycia zębów. Co równie ważne, brak konieczności każdorazowej regulacji temperatury i niezmienna siła strumienia, bez względu na obecne ciśnienie, skracają czas, jaki w przypadku standardowych modeli poświęcamy na optymalne ustawienie parametrów. Dodatkowe wyposażenie baterii bezdotykowych w napowietrzacze, które rozbijają strumień, nie wpływając na jego intensywności, pozwala na oszczędność wody na poziomie 50%. O ekonomiczności modeli tego typu świadczy również brak konieczności montowania dodatkowej instalacji elektrycznej. Są one bowiem zasilane poprzez wbudowane baterie lub osobne, zewnętrzne zestawy ogniw.

fot.Grupa Armatura_bateria bezdotykowa SWING

Estetycznie i designersko

Modele bezdotykowe charakteryzują się również wysokimi walorami estetycznymi. Lśniące, powlekane powierzchnie nadadzą wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego charakteru. Baterie o opływowych i delikatnych liniach znajdą zastosowanie w minimalistycznych łazienkach. Kształty ostre, geometryczne idealnie wpasują się w pomieszczenia urządzone w stylu industrialnym.

Szpitale, centra handlowe, restauracje, biura – obecność baterii bezdotykowych w tych miejscach nikogo już nie dziwi. Czy tak popularne w instytucjach publicznych, znajdują zastosowanie również w naszych domach? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając konkretny model?

 

Powrót do listy porad